شهر زمین شناسی

دانلود رایگان نرم افزار | آموزش | کتاب و مقالات | نقشه ، پوستر و اطلس | علوم زمین شناسی و معدن

دانلود نرم افزار Dips demo 5

دانلود نرم افزار Dips demo 5

دانلود نرم افزار Dips demo 5

این نرم افزار توسط شرکت ROCSCIENCE ارائه شده است و مربوط به آنالیز داده  های زمین و زمین آمار می باشد .

و با استفاده از استریوگرام قابلیت رسم نمودار های مختلف (از قبیل رز دیاگرام ، نمودار های کنتوری ، استریونت و …) را دارا می باشد و می تواند پراکندگی عارضه های مختلف زمین از جمله دسته درزه و … را با نمودارهای مختلف تحلیل نماید. به عنوان مثال یکی از کاربرد های این نرم افزار در تعیین جهت کلی درزه های موجود در ساختارهای اطراف یک سد می باشد که بعد از شناسایی این جهات گروتینگ (تزریق) را انجام می دهند.

 

دانلود نرم افزار Dips demo 5

 

برنامه dips معرفی بسیاری از ویژگی های جدید، از جمله stereosphere 3D، گمانه منحنی، فاصله درزه / تجزیه و تحلیل RQD، کانتور داده های دلخواه را در stereonet، و بسیاری دیگر.

برنامه dips برای تحلیل تعاملی جهت گیری بر اساس داده های زمین شناسی طراحی شده است. این برنامه قادر است بسیاری از برنامه های کاربردی است و برای تازه کار و یا کاربران گاه به گاه طراحی شده است، و برای کاربر انجام شده از طرح stereographic که مایل به استفاده از ابزار های پیشرفته تر در تجزیه و تحلیل داده های زمین شناسی.

برنامه dips اجازه می دهد تا کاربر را به تجزیه و تحلیل و تجسم داده های ساختاری زیر از تکنیک های مشابه مورد استفاده در stereonets کتابچه راهنمای کاربر. علاوه بر این، بسیاری از ویژگی های محاسباتی، مانند حد فاصل آماری خوشه جهت گیری، میانگین گیری و محاسبه اعتماد به نفس، تنوع خوشه، تجزیه و تحلیل حرکتی، و تجزیه و تحلیل ویژگی از ویژگی های کمی و کیفی.

برنامه dips برای تحلیل از ویژگی های مربوط به تجزیه و تحلیل مهندسی سازه سنگ طراحی شده است، با این حال، فرمت رایگان از برنامه dips فایل داده تجزیه و تحلیل هر گونه اطلاعات مبتنی بر جهت گیری را فراهم میکند.

 

Description :

Dips  introduces many new features, including 3D stereosphere, curved boreholes, joint spacing / RQD analysis, contour arbitrary data on stereonet, and many more.

Dips is designed for the interactive analysis of orientation based geological data. The program is capable of many applications and is designed for the novice or occasional user, and for the accomplished user of stereographic projection who wishes to utilize more advanced tools in the analysis of geological data.

Dips allows the user to analyze and visualize structural data following the same techniques used in manual stereonets. In addition, it has many computational features, such as statistical contouring of orientation clustering, mean orientation and confidence calculation, cluster variability, kinematic analysis, and qualitative and quantitative feature attribute analysis.

Dips is designed for the analysis of features related to the engineering analysis of rock structures, however, the free format of the Dips data file permits the analysis of any orientation-based data.

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما

( الزامي )

( الزامي )

تبلیغات

کلیه حقوق برای سایت « شهر زمین شناسی » محفوظ است.

کپی برداری از مطالب اختصاصی سایت فقط با منبع لینک دار مجاز است.

طراحی و اجرا : سید محمد رضا قاسمپور

Geocity.ir